Genel Coğrafi Yapı

 

Köyümüzün arazisi küçük tepelerle kaplıdır dere boyunca uzanan bir düzlük vardır.Köyümüz deniz seviyesinden 15m civarında yükseltidedir en yüksek mevki Hisar tepedir.Köyümüz orman ile iç içedir

Köyümüz iklimi batı Karadeniz ve Marmara bölgeleri iklimi tesiri altındadır istikrarlı bir iklim olmamakla beraber geçit iklimi özelliği taşır yazın yağışlar genellikle düzensizdir. Kış mevsimi genellikle fazla sert geçmez yağışlar genellikle yağmur şeklinde olup kar yağışı az olmaktadır.

Köyümüz avcılık açısından zengin bir bölgedir ormanlık alanın geniş olması nedeniyle domuz avcılığına müsaittir diğer av hayvanları açısından fakirdir çünkü bilinçsiz avlanma ve zirai ilaçlamalar büyük etkendir.

Köyümüzün dere kenarında olması nedeniyle olta balıkçılığına müsaittir genelde sazan balığı ve Kefal balığı tutulmaktadır.

Köyümüz yeşillik ve orman bakımından adeta cennet gibidir sıradağlar şeklinde oluşan ormanlık tepelerden oluşur genelde yetişen ağaçlar meşe,gürgen,ıhlamur,kestane vb gibi birçok tür mevcuttur.